Chemiczne czyszczenie układu chłodzenia

Czyszczenie układu chłodzenia, skraplaczy, agregatu wody lodowej, klimatyzacji

 

Firma Chemiczne Czyszczenie PL oferuje szybkie i profesjonalne czyszczenie klimatyzacji (zasilanych wodą lodową) i czyszczenie układu chłodzenia. W ramach czyszczenia chłodu przeprowadzamy oczyszczenie i udrażnianie całej instalacji. To bardzo ważne, aby dbać o regularne czyszczenie tego typu układów, ponieważ zapobiega to występowaniu większych awarii i bezpośrednio wpływa na poprawę jakości powietrza jakim oddychamy.

 

Czyszczenie parowników i skraplaczy agregatów chłodniczych

Chemiczne czyszczenie układu chłodzeniaIgnorowanie potrzeby czyszczenia parowników i skraplaczy w agregatach chłodniczych powoduje wzrost kosztów i jednoczesne zmniejszenie wydajności wymiany ciepła. Najlepszym sposobem na przywrócenie sprawności układu jest odkamienianie powierzchni wymiany ciepła parownika. Niezależnie od tego czy posiadasz parownik płaszczowo-rurowy zimny czy o rozszerzaniu bezpośrednim – dajemy gwarancję poprawnie wykonanej, kompleksowej usługi czyszczenia, która nie powoduje uszkodzeń instalacji. Dowiedz się więcej.

 

Czyszczenie układu chłodzeniaCzyszczenie wież chłodniczych i skraplaczy natryskowo-wyparnych

Gdy temperatura na zewnątrz rośnie, sprawność wież chłodniczych i skraplaczy natryskowo-wyparnych spada – jest to najlepszy moment na przeprowadzenie gruntownego czyszczenia. W ramach oferowanej przez nas usługi chemicznego czyszczenia usuniemy zalegający na powierzchni rur osad z kamienia, nie uszkadzając przy tym warstwy cynku. Chemiczne czyszczenie układu chłodzenia zlecone niepewnym „fachowcom” może mieć opłakane skutki – ocynkowanie znika, a korozja metalowych elementów wżera się nawet do połowy ich grubości. Dowiedz się więcej.

 

Czyszczenie skraplaczy typu Dry-cooler

Czyszczenie skraplaczyJeśli posiadasz skraplacz w systemie Dry-cooler, to niezależnie od tego czy skraplacz posiada system zraszania wodą, czy tez nie – na skraplaczu z czasem pojawia się osad z kamienia, kurz, pyłki. Powstawanie tego typu zanieczyszczeń blokuje przepływ powietrza i niebezpiecznie zwiększa ciśnienie i temperaturę czynnika chłodniczego, co stwarza zagrożenie awarii urządzenia i całego systemu. Chemiczne czyszczenie skraplaczy typu Dry-cooler warto powierzyć solidnej firmie specjalizującej się w tego typu usługach. Czyszczenie wykonujemy zawsze w terminie, zachowując przy tym najwyższe standardy – również w kwestii bezpieczeństwa. Dzięki nam masz pewność, że warstwa osadów zniknie, urządzenie powróci do dawnej sprawności, a żaden element instalacji nie ulegnie uszkodzeniu. Dowiedz się więcej.

 

Czyszczenie instalacji wody lodowej

Czyszczenie agregatu wody lodowejPomimo ogromnej popularności freonu, w wielu zakładach przemysłowych do schładzania maszyn i pomieszczeń służy woda lodowa. Wysoka wydajność i mniejszy wpływ na środowisko przekonało wiele osób to tego typu rozwiązania. Nie można jednak zapominać, że wysoką wydajność utrzymać można tylko wtedy, gdy cała instalacja jest regularnie czyszczona i konserwowana. Zbiornik wody lodowej oraz rury z biegiem czasu pokrywają cię warstwą kamienia i innych osadów. Są także idealnym środowiskiem do powstawania lepkiego szlamu w wyniku działania mikroorganizmów – bakterii czy grzybów. Tego typu zagrożenia zwiększają koszty eksploatacji wody lodowej zmniejszając jej wydajność. W takiej sytuacji niezbędne jest chemiczne czyszczenie agregatu wody lodowej i/lub lub innych elementów instalacji wody lodowej. Agregat wody lodowej jak i cały układ są zbyt cenne, by ich konserwację powierzyć wątpliwym fachowcom. Użycie specjalistycznych środków chemicznych oraz wykorzystanie naszej rozległej wiedzy dotyczącej czyszczenia systemów chłodniczych pozwala na powrót to pierwotnej sprawności instalacji nie uszkadzając żadnego z jej elementów. Dowiedz się więcej.

 

Czyszczenie instalacji przemysłowych i rurociągów

Czyszczenie układu chłodzenia 2Wiele firm posiada kilkaset metrów rur o różnych wymiarach i wielu zastosowaniach. Regularny przepływ wody z całą pewnością z czasem może powodować powstawanie osadów z kamienia oraz pochodzenia mikrobiologicznego. Zanieczyszczenia w rurach sprawiają, że tracą one wydajność, co może przynieść katastrofalne skutki dla urządzeń do których są podłączone i dla samych rur. Rzeczą absolutnie kluczową jest okresowe przeprowadzanie konserwacji oraz czyszczenie instalacji w zakładach przemysłowych. Chemiczne czyszczenie rur pomoże odzyskać wydajność w kwestii przepływu wody, a także zabezpieczyć przed zbyt szybkim nawrotem problemu. Od wielu lat pomagamy klientom w kwestii dbania o prawidłowy stan instalacji przemysłowych. Naszą ofertę opieramy na wiedzy i profesjonalnym podejściu do każdej realizacji. Korzystając z naszych usług masz pewność terminowej usługi i tego, że w wyniku stosowania środków chemicznych w żadnym stopniu nie zostaną uszkodzone elementy układów. Dowiedz się więcej.

 

Czyszczenie instalacji zimnej wody użytkowej

Chemiczne czyszczenie układu chłodzenia 2Problem osadu w instalacjach wody zimnej to nagminny problem zakładów przemysłowych i obiektów użyteczności publicznej o dużym zapotrzebowaniu i zużyciu wody. Woda, płynąca w instalacjach wodnych charakteryzuje się dużą zawartością żelaza i innych minerałów mogących osadzać się na ścianach rur. Z czasem zauważalny będzie zmniejszony przepływ wody, a długofalowe ignorowanie problemu może zakończyć awarią i wymianą elementów lub całości układu. Jeśli chodzi o chemiczne czyszczenie instalacji zimnej wody, możemy pochwalić się dużą ilością realizacji na przestrzeni wielu lat naszej działalności. W kwestii bezpieczeństwa, terminowości i profesjonalnego podejścia zaufało nam już wielu klientów – ich pozytywne opinie są tylko potwierdzeniem, że w kwestii chemicznego czyszczenia nie mamy sobie równych. Dowiedz się więcej.