Wraz ze wzostem temperatury powietrza w słoneczne ciepłe dni, gwałtownie spadła sprawność wież chłodniczych oraz skraplaczy natryskowo-wyparnych i typu dry-cooler. Zatem jest to najwyższy czas, aby usunąć zalegający na powierzchni wymiany ciepła osad kamienia wodnego i znacząco zmniejszyć, albo wręcz całkowicie wyeliminować generowane straty energetyczne.
Tylko w kwietniu 2014 r. wyczyściliśmy trzy wieże chłodnicze i skraplacze natryskowo-wyparne typu: BAC VXC S328, BAC VXI 180 i DECS71.
Wszystkie zlecenia zrealizowaliśmy terminowo, w krótkim czasie i bardzo wysokim standardzie. Ponieważ było to pierwsze ich odkamienianie, po usunięciu grubej warstwy osadu w wyniku zastosowania naszej skutecznej i bezpiecznej technologii DALMIX Zn, nie mogło być żadnego tłumaczenia „że to już tak było”. Ochronna warstwa ocynku pozostała, a kamień uległ całkowitemu rozpuszczeniu, dzięki czemu przez następne lata urządzenia nie ulegną niszczącej korozji.
Dzięki zmniejszeniu temperatury skraplania czynnika chłodniczego, wyczyszczone przez nas agregaty osiągnęły w końcu nominalne parametry pracy, zużywając nawet trzykrotnie mniej prądu.
Wiosną 2017 r. wyczyściliśmy trzy skraplacze natryskowo-wyparne EVAPCO BVBA eco-ATWB 24-4O18 i ATW 338-5N, obejmujące: wykonanie badań symulacyjnych roztwarzania pobranych próbek osadu; opracowanie optymalnej, skutecznej i bezpiecznej technologii chemicznego czyszczenia; wykonanie chemicznego czyszczenia oraz transport preparatu oraz odbiór pustych opakowań z dachu wieżowca. Usunięto 100% kamienia wodnego z zachowaniem ochronnej warstwy ocynku. Zdjęcia z czyszczenia dostępne w galerii.
A JAK TO ROBIĄ TAK ZWANI „FACHOWCY” ?
Skuteczność czyszczenia 5-letniej wieży BAC VXT-N 310 naprawdę imponująca – znikął zarówno kamień jak i ocynk.
Grubość wżerów korozji po upływie 6 miesiecy sięga 1/2 grubości stali.
ZLEĆ CZYSZCZENIE SPECJALISTOM TAKIM JAK MY !