Chemiczne czyszczenie instalacji C.W.U.

W wielu budynkach, ze względu na właściwości wody dochodzi do odkładania się kamienia kotłowego w instalacji, co szybko skutkuje spadkiem temperatury i ciśnienia wody na wyższych kondygnacjach. Najczęściej przyczyną tego są zakamienione wymienniki ciepła. Jednak czasem ich wyczyszczenie bądź nawet wymiana na nowe nie rozwiązuje problemu, ponieważ jego przyczyną jest zwężenie grubą warstwą kamienia przekroju rur w instalacji, w wyniku czego gwałtownie spada ciśnienie oraz przepływ wody.

 

Chemiczne czyszczenie instalacji C.W.U 2Dalmix – bezpieczne czyszczenie instalacji C.W.U.

Nasza spółka posiada bezpieczną technologię DALMIX oraz DALMIX Zn, która skutecznie usuwa problemy z przepływem wody i natychmiast przywraca właściwe parametry ciepłej wody. Poniżej, przedstawiono czyszczenie instalacji C.W.U. wszystkich pionów wraz z cyrkulacją w kilkunastopiętrowym budynku wielorodzinnym. Czas czyszczenia, wraz z niezbędnymi pracami hydraulicznymi, w celu dostosowania instalacji C.W.U. do przeprowadzenia czyszczenia wyniósł 10 godzin. Należy podkreślić, że wcześniejsza wymiana wymienników ciepła na nowe przez MPEC nie przyniosła żadnych efektów, które my – w wyniku wykonania profesjonalnego czyszczenia – osiągnęliśmy  natychmiast.

Chemiczne czyszczenie instalacji C.W.U.Problem osadu w instalacji c.w.u. dotyczy także dużych obiektów użyteczności publicznej (bloki mieszkalne, hotele, szpitale, galerie handlowe itp.) i zakładów branży spożywczej,  gdzie występuje duże zużycie wody, a jej badania przez Sanepid częste. Wybierając wykonawcę usługi należy sprawdzić, czym będzie on czyścił instalację, ponieważ w przypadku wykonanej z rur ocynkowanych, skutki złego wyboru oferenta mogą być tragiczne. Usunięcie ocynkowania powoduje natychmiastową korozję instalacji. Nasza spółka stosuje technologię DALMIX Zn, gdzie ubytek ocynkowania wynosi poniżej 3% jego początkowej masy.

Poniżej przedstawiono przebieg i wyniki czyszczenia instalacji C.W.U. w dużym czterokondygnacyjnym obiekcie użyteczności publicznej. Kompleksowemu czyszczeniu poddano całą instalację wody zimnej i C.W.U. wraz z cyrkulacją, rozprowadzeniem i wszystkimi punktami odbioru wody (184 wody zimnej i  88 C.W.U. ). Chemiczne czyszczenie instalacji C.W.U. wykonano w nocy w godzinach 1.15 – 8.00 (ostatni klient opuścił obiekt o 1.10). Od 9.00 rano obiekt funkcjonował normalnie.