Czyszczenie wymienników ciepła

Chemiczne czyszczenie wymienników ciepła w instalacjach C.W.U.(CWU) i C.O. (CO)

 

Mylne przekonanie, że chemiczne czyszczenie instalacji przemysłowych doprowadza do ich rozszczelnienia, może w rezultacie doprowadzić do odwrotnego skutku – poniesienia znacznie większych kosztów związanych z naprawą lub nawet wymianą urządzeń C.O. i C.W.U. Obecnie coraz więcej osób odchodzi na szczęście od tego przekonania, decydując się na regularne płukanie instalacji w celu pozbycia się zalegających wewnątrz zanieczyszczeń.

 

Korzyści wynikające z czyszczenia

Chemiczne czyszczenie wymienników ciepłaCzyszczenie wymienników ciepła to konieczność, jeżeli zależy nam na wydajnej i długofalowej pracy instalacji ciepłowniczej. Zanieczyszczenia i osady takie jak kamień, związki wapnia czy rdza mogą obniżać wydajność wymienników ciepła lub w skrajnych przypadkach sprawić, że instalacja przestanie działać. Zaleca się aby co najmniej raz w ciągu 2 lat przeprowadzić chemiczne czyszczenie wymienników ciepła z osadów oraz szlamu. Nasza firma posiada sprzęt oraz doświadczenie pozwalające na czyszczenie wymienników ciepła C.O. (CO) Wbrew błędnym opiniom, proces chemicznego czyszczenia instalacji C.O nie powoduje rozszczelnienia instalacji oraz niszczenia się urządzenia. Powoduje natomiast powrót do wysokiej kultury pracy oraz zmniejszenie opłat za ciepło nawet o 30%. Właściciele instalacji C.W.U również nie powinni zapominać o regularnej konserwacji. Czyszczenie wymienników ciepła C.W.U. (CWU) pozwala pozbyć się kamienia i osadu z rur oraz zapewnia zwiększenie ciśnienia wody. Czyszczenie nie niszczy rur i nie powoduje ubytku ocynku.

 

Postaw na profesjonalistów

Czyszczenie wymienników ciepłaNaszą pracę opieramy na doświadczeniu, fachowej wiedzy i nowoczesnych sposobach usuwania kamienia z rur, instalacji C.O., C.W.U. i innych urządzeń przemysłowych. Pragniemy przekonać Państwa, że wbrew powszechnej opinii proces czyszczenia nie trwa całymi tygodniami – można go skrócić do kilku lub kilkunastu godzin, o ile czynność ta zostanie przekazana w ręce profesjonalistów dysponujących nie tylko wiedzą, ale także sprawdzonymi narzędziami do płukania rur. Stosowanie nowoczesnych inhibitorów korozji skutecznie spowalnia proces powstawania korozji, a tym samym rozszczelnieniu czyszczonych urządzeń. Oferujemy profesjonalną usługę czyszczenia kotłów. Posiadamy wszelkie umiejętności oraz uprawnienia, które gwarantują, że czyszczenie kotłów wodnych i parowych będzie szybkie i skuteczne.