Chemiczne czyszczenie agregatów chłodniczych

Chemiczne czyszczenie skraplaczy, parowników, agregatów chłodniczych

Czyszczenie skraplaczy, parowników, agregatów chłodniczych – tanio szybko i skutecznie

 

Czyszczenie skraplaczyMiarą skuteczności wymiany cieplnej parownika jest różnica temperatury czynnika chłodniczego i strumienia wody wypływającej. Jeśli temperatura wypływającej wody schłodzonej spadnie, muszą także spaść temperatura i ciśnienie czynnika chłodniczego, natomiast jeśli temperatura wypływającej wody schłodzonej podniesie się, podniesie się także temperatura i ciśnienie czynnika chłodniczego, co spowoduje wzrost pracy sprężarki i w konsekwencji wzrost zużycia energii elektrycznej.

 

Najtaniej przez odkamienianie powierzchni wymiany ciepła parownika oraz czyszczenie skraplaczy

Przywrócenie sprawności wymiany ciepła i zmniejszenie kosztów energetycznych w agregacie chłodniczym, najłatwiej i najtaniej można osiągnąć przez odkamienianie powierzchni wymiany ciepła parownika oraz czyszczenie skraplaczy. Ze względu na duże strumienie objętościowe czynnika chłodniczego w obiegu stosuje się dwa typy parowników:

  1. W zalanym parowniku płaszczowo – rurowym zimny, ciekły czynnik chłodniczy wpływa pod niskim ciśnieniem do systemu dystrybucyjnego wewnątrz płaszcza i przemieszcza się równomiernie po rurach, pobierając ciepło z przepływającej wewnątrz nich wody o wyższej temperaturze;
  2. W parowniku płaszczowo – rurowym o rozszerzaniu bezpośrednim (DX) cieplejsza woda wypełnia płaszcz,  podczas  gdy  ciekły czynnik chłodniczy o niższej temperaturze i ciśnieniu przepływa wewnątrz rur.

 

Chemiczne czyszczenie skraplaczyZ doświadczenia wiemy, że czyszczenie instalacji wodnych z parownikiem o rozszerzaniu bezpośrednim jest trudniejsze, a sama instalacja bardziej podatna na zakamienianie. Wynika to z konstrukcji parownika i zastosowanych przegród, które utrudniają dokładne wypłukanie roztworów procesowych, ze względu na małe przepływy spowodowane przekrojami króćców serwisowych. Wiele razy przeprowadziliśmy chemiczne czyszczenie agregatów chłodniczych różnych typów, więc gwarantujemy wykonanie usługi w najwyższym standardzie, z zachowaniem bezpieczeństwa korozyjnego instalacji. Możesz być pewien, że chemiczne czyszczenie skraplaczy oraz chemiczne czyszczenie parowników zostanie przeprowadzone szybko i skutecznie.