Chemiczne czyszczenie instalacji wodnych

 

Chemiczne czyszczenie instalacji wodnych, które oferujemy, obejmuje czyszczenie instalacji zasilanych zarówno wodą wodociągową, jak i studzienną. Woda studzienna charakteryzuje się dużą zawartością związków mineralnych, w tym głównie żelaza, które odkładając się na ściankach rur szybko zmniejsza ich prześwit, a tym samym ilość przepływającej wody. Ponadto osad porywany przez wodę dociera do innych urządzeń, zmniejszając ich sprawność.

Problem osadu w instalacjach wody zimnej dotyczy głównie zakładów branży spożywczej oraz dużych obiektów użyteczności publicznej (szpitale, galerie handlowe, multipleksy itp.),  gdzie występuje duże zużycie wody, a jej badania przez Sanepid częste.
Wybierając wykonawcę usługi należy sprawdzić, czym będzie on czyścił instalację, ponieważ w przypadku wykonanej z rur ocynkowanych, skutki złego wyboru oferenta mogą być tragiczne. Usunięcie ocynkowania powoduje natychmiastową korozję instalacji. Poniżej z lewej prezentujemy wodę zimną, jaka przed czyszczeniem wypływała z przyłącza instalacji w budynku czterokondygnacyjnym zasilanej wodą wodociągową (w jej najniższym punkcie). Ten odcinek rur stał się swoistym „odmulaczem”, ale przepływ wody pod ciśnieniem 5 bar porywał drobne ziarenka żelaza i w ten sposób transportował je do wszystkich kranów i przyłączy (kostkarki do lodu, zmywarki, saturatory itp.) nawet na ostatnie piętro. Na zdjęciu z prawej czystość wody po wykonaniu usługi.

W tej sytuacji czyszczenie wymaga użycia dobrej jakości preparatu, który nie usunie ocynkowania z rur oraz posiada atest higieniczny PZH. Polecamy preparat DALMIX Zn. Produkty DALMIX to gwarancja, że czyszczenie instalacji wodnych nie wiąże się z ryzykiem uszkodzenia rur.  Poniżej przedstawiono czyszczenie w zakładach mięsnych.