Chemiczne czyszczenie instalacji (płukanie)

Chemiczne czyszczenie instalacji kotłów i instalacji C.O. (CO), C.W.U.(CWU), układów kogeneracji.

 

Czyszczenie i płukanie instalacji przemysłowych to podstawa jeśli chodzi o zapewnienie urządzeniom długiej żywotności. Poprawnie przeprowadzone chemiczne czyszczenie kotłów instalacji C.O. (CO) C.W.U.(CWU) pozwala na zachowanie maksymalnej wydajności i energooszczędności instalacji oraz na uniknięcie przykrych skutków z jakimi wiąże się ignorowanie regularnej konserwacji. Oferujemy profesjonalne czyszczenie i płukanie, które realizujemy w oparciu o nasze doświadczenie i wiedzę w tej dziedzinie.

 

Chemiczne czyszczenie instalacjiCzyszczenie wymienników ciepła

Oferujemy czyszczenie wszystkich typów wymienników ciepła – płytowych lutowanych, skręcanych, JAD czy płaszczowo-rurowych. Wykorzystując specjalistyczne wyposażenie doprowadzimy wymienniki ciepła do idealnego stanu, dzięki czemu ich żywotność i wydajność znacznie wzrosną. Wymienniki w instalacjach C.W.U wymagają zazwyczaj 3 godzin czyszczenia, natomiast te w obiegu CO już 5 godzin – w ich przypadku wymagane jest użycie specjalnych preparatów, które pomagają pozbyć się różnego rodzaju osadów. Dowiedz się więcej.

 

Czyszczenie kotłów C.O.

Chemiczne czyszczenie kotłów instalacji C.O. (CO)Nawet najbardziej nowoczesne kotły wodne są podatne na osadzanie się kamienia. Ich wąskie często użebrowane powierzchnie to idealne środowisko do gromadzenia się różnego rodzaju osadów z tlenków żelaza oraz związków organicznych, więc wymagają one szczególnie starannego serwisu i konserwacji. Oferujemy usunięcie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń wewnątrz elementów kotła, w wyniku czego można uniknąć strat energetycznych i finansowych. Z wykorzystaniem naszych umiejętności i sprzętu doprowadzamy kotły C.O do stanu idealnego, dzięki czemu ich żywotność znacznie wzrasta. Dowiedz się więcej.

 

Chemiczne czyszczenie instalacji COCzyszczenie instalacji C.O.

Instalacja C.O. napełniana jest wodą z miejskiej sieci wodociągowej, w związku z czym nie jest demineralizowana. Z tego powodu w rurach, wymiennikach ciepła, kotłach mogą pojawiać się rożnego rodzaju osady, kamień czy szlam, które mają ogromny wpływ na funkcjonowanie urządzenia i jego wydajność. Zignorowanie regularnych konserwacji może doprowadzić do przedwczesnego zużycia urządzenia poprzedzonego wysokimi kosztami eksploatacji. Warto zdecydować się na poprawnie przeprowadzone płukanie instalacji oraz chemiczne czyszczenie kotłów instalacji C.O. (CO). W ten sposób pozbędziesz się wszystkiego, co zaburza przepływ wody oraz pracę urządzenia, oszczędzając tym samym pieniądze i przedłużając żywotność urządzenia. Gwarantujemy bezpieczne usunięcie osadów kamienia i mikrobiologicznych. Mamy wieloletnie doświadczenie związane z czyszczeniem, płukaniem i konserwacją różnego typu instalacji, a wiele firm powierzyło nam przywrócenie instalacji do idealnego stanu. Dowiedz się więcej.

 

Chemiczne czyszczenie kotłów instalacji C.W.U. (CWU)Czyszczenie instalacji C.W.U.

Problem osadu w instalacji C.W.U. dotyczy zarówno gospodarstw domowych jak również dużych obiektów użyteczności publicznej takich jak bloki mieszkalne, hotele, szpitale, galerie handlowe i zakładów branży spożywczej. Niezależnie od tego w jaki sposób wykorzystywana jest instalacja C.W.U. jedno jest pewne – wymaga ona regularnego czyszczenia. Chemiczne czyszczenie kotłów instalacji C.W.U.(CWU) to nie zadanie, które można zlecić pierwszej znalezionej firmie – czyszczenie i płukanie instalacji wpływa przecież na pracę urządzenia i ma bezpośredni wpływ na Twoje wydatki. To powód dla którego warto wybrać naszą firmę. Zapewnimy instalacji gruntownie przeprowadzone czyszczenie wykorzystując przy tym nasze bogate doświadczenie oraz wysokiej klasy środki chemiczne. Zapewni to wiele korzyści zarówno w kwestii sprzętu jak również budżetu. Dowiedz się więcej.

 

Czyszczenie i trawienie kotłów

Posiadamy uprawnienia pozwalające nam na chemiczne czyszczenie i trawienie urządzeń ciśnieniowych. Za sobą mamy już ponad 200 zrealizowanych zleceń co daje Ci pewność, że posiadamy niezbędne doświadczenie i wiedzę. Podczas wykonywania pracy spotykaliśmy się z przeróżnymi pozornie trudnymi do zrealizowania przypadkami, jednak zawsze realizujemy zlecone zadania, a opinie naszych klientów tylko to potwierdzają. Możesz liczyć na naszą fachową pomoc i specjalistyczny sprzęt. Dowiedz się więcej.

 

Chemiczne czyszczenie instalacjiCzyszczenie urządzeń systemów kogeneracji

W wielu przedsiębiorstwach system kogeneracji ma kluczowe znaczenie, pozwala on bowiem na jednoczesne wytworzenie energii energetycznej i cieplnej przy zużyciu tego samego paliwa. Pozwala to na znaczne zmniejszenie kosztów oraz na znaczne ograniczenie wytwarzania CO2. Dla poprawnego funkcjonowania systemu kogeneracji, jak i poszczególnych urządzeń należy zadbać o regularnie przeprowadzaną konserwację i czyszczenie. Pomożemy przywrócić sprawność systemowi kogeneracji i zmniejszymy ryzyko wystąpienia awarii. Dowiedz się więcej.

 

Trawienie i pasywacja instalacji

Chemiczne czyszczenie instalacji 2W nowo budowanych instalacjach ze stali czarnej procesy korozyjne zachodzą bardzo szybko. Długie magazynowanie oraz próba szczelności natlenioną wodą wodociągową sprzyjają szybkiemu niszczeniu się wewnętrznej powierzchni rur. W przypadku jeśli instalacja ma 1-2 lata, a zaczęły pojawiać się zmiany korozyjne, kosztem zlecenia naszej usługi obciążony jest wykonawca, który udziela gwarancji. Trawienie i pasywacja instalacji przemysłowych to proces, który usuwa korozję i rdzę z wnętrz rur i pomaga dodatkowo zabezpieczyć instalację przed nawrotem problemu. Dowiedz się więcej.