533 338 873 501 019 127 biuro@chemiczneczyszczenie.pl

Instalacji c.w.u.

W wielu budynkach, ze względu na właściwości wody dochodzi do odkładania się kamienia kotłowego w instalacji, co szybko skutkuje spadkiem temperatury i ciśnienia wody na wyższych kondygnacjach. Najczęściej przyczyną tego są zakamienione wymienniki ciepła. Jednak czasem ich wyczyszczenie bądź nawet wymiana na nowe nie rozwiązuje problemu, ponieważ jego przyczyną jest zwężenie grubą warstwą kamienia przekroju rur w instalcji, w wyniku czego gwałtownie spada ciśnienie oraz przepływ wody.

Nasza spółka posiada bezpieczną technologię DALMIX oraz DALMIX Zn, która skutecznie usuwa powyższy problem i natychmiast przywraca właściwe parametry ciepłej wody. Poniżej, przedstawiono przebieg czyszczenie wszystkich pionów wraz z cyrkulacją w kilkunastopiętrowym budynku wielorodzinnym. Czas czyszczenia, wraz z niezbędnymi pracami hydraulicznymi, w celu dostosowania instalacji cwu do przeprowadzenia czyszczenia wyniósł 10 godzin.

Należy podkreślić, że wcześniejsza wymiana wymienników ciepła na nowe przez MPEC nie przyniosła żadnych efektów, które my  – w wyniku wykonania profesjonalnego czyszczenia – osiągnęliśmy  natychmiast.

Problem osadu w instalacji c.w.u. dotyczy także dużych obiektów użyteczności publicznej (bloki mieszkalne, hotele, szpitale, galerie handlowe itp.) i zakładów branży spożywczej,  gdzie występuje duże zużycie wody, a jej badania przez Sanepid częste.
Wybierając wykonawcę usługi należy sprawdzić, czym będzie on czyścił instalację, ponieważ w przypadku wykonanej z rur ocynkowanych, skutki złego wyboru oferenta mogą być tragiczne. USUNIĘCIE OCYNKU POWODUJE NATYCHMIASTOWĄ KOROZJĘ CAŁEJ INSTALACJINasza spółka stosuje technologię DALMIX Zn, gdzie ubytek ocynku wynosi poniżej 3% jego początkowej masy.

Czyszczenie skraplacza natryskowo-wyparnego BAC VXC S328 z kamienia o grubosci do 5 mm, bez wyłączania go z eksploatacji.
Stan rur ocynkowanych po kilkugodzinnym czyszczeniu.

Poniżej przedstawiono przebieg i wyniki czyszczenia instalacji cwu w dużym czterokondygnacyjnym obiekcie użyteczności publicznej. Kompleksowemu czyszczeniu poddano całą instalację wody zimnej i cwu wraz z cyrkulacją, rozprowadzeniem i wszystkimi punktami odbioru wody (184 wody zimnej i  88 cwu). Czyszczenie wykonano w nocy w godzinach 1.15 – 8.00 (ostatni klient opuścił obiekt o 1.10). Od 9.00 rano obiekt funkcjonował normalnie.